Tam kde vládnu Gorily

Autor: Peter Škurka | 27.1.2012 o 22:06 | (upravené 27.1.2012 o 22:29) Karma článku: 11,98 | Prečítané:  1820x

To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo, to Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo. Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu ,aby sa prebralo. Ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.

V novembri ‘89 som bol ešte decko, nevedel som nič o politike, nezujímala ma.  Keď potom zvolili V. Havla za prezidenta. V triede počas veľkej prestávky sme sa rozhodli že vyhodíme Husáka von oknom. Samozrejme, že šlo len o defenestráciu obrazu súdruha prezidenta. Dopadol do záveja a rýchlo ho zasnežili vločky, takto si spomínam na pád režimu, ktorý som ani veľmi nevnímal. Začala sa sloboda, alebo niektorí hovoria demokracia – vôľa ľudu, vôľa väčšiny. Keby to bola rozprávka mohli by sme to ukončiť napríklad takto :  A tak sme slobodne a šťastne žili až do smrti.
Ale prešlo 22 rokov, prišli pécečka, internet, mobily, stali sme sa súčasťou Európy. Sloboda nám ale nepriniesla len dobré správy a pokrok.  Mám obavy z korupcie, slovenská politika je prehnitá gorilami. Rovnako ako vy, platím dane, odvody a v dobrej viere dúfam, že s nimi bude vláda šetrne nakladať, nakupovať férovo, transparentne, výhodne. Verím, že vláda bude znižovať štátny dlh, stavať diaľnice, prinášať nezamestnaným prácu.  V novinách sa ale dočítam:
23. 12. 2011 - na internete sa objavil prepis údajného spisu ITP GORILA. V spise je napísané, že J. Hasčák z PENTY sa v byte stretáva so zástupcami politic. strán Smer-SD, SDKÚ-DS, SMK ale aj s bývalým ministrom hospodárstva J. Malchárkom. Uzatvára s nimi dohody o budúcej privatizácií a následných miliónových províziách pre jednotlivých aktérov.
9.1. 2012 - minister vnútra D. Lipšic zriadil špeciálny tím na vyšetrovanie kauzy Gorila. Neskôr potvrdil, že akciu Gorila skutočne realizovala SIS, pravosť časti spisu na internete potvrdili aj bývalí policajti s agenti SIS.
15.1.2012 - Predseda SaS Richard SULÍK vyzval M. DZURINDU a I. MIKLOŠA, aby pre kauzu Gorila odišli z verejného života.
26. 1. 2012 - 22 krajín EÚ vrátane Česka v Tokiu podpísalo ACTA, Slovensko podpíše neskôr . ACTA povoľuje šikanu na hraniciach, môžu Vám kontrolovať notebook, mobil, či tam nemáte nelegálny obsah, každé CD a DVD bude mať ochranu proti kopírovaniu. Dohoda vznikala v tajnosti, nikto z nás ju nemohol pripomienkovať
27. 1. 2012 - Asi 2 tisíc demonštrantov pred parlamentom dospievali slovenskú hymnu. Po nej začali skandovať na policajtov "Pridajte sa k nám" a "Vydajte nám zlodejov". Organizátormi sú študenti.
A čo nás čaká najbližšie ? Vo februári sa pripravujú ďalšie protesty občanov proti GORILE v Bratislave ale aj v iných mestách SR.
10.3. 2012 budú voľby. Pôjdete voliť GORILY ?   Ja určite nie. A mám pocit, že treba opäť niekoho vyhodiť z okna, a nechať zaviať závejom dejín.

znak.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?